• Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 03

hlavni menu

mapa
turisticka mapa

mapa katastr

kontakt
Obec Jakubčovice n./O.
Oderská 100,
742 36 Jakubčovice nad Odrou
GPS: N 49°41.67745′, E 17°47.29232
Telefon: +420 556 748 045
Fax: +420 556 748 045
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informace o obci — Jakubčovice nad Odrou

 

pomnik-jakubcovice-nad-odrou

Obec Jakubčovice nad Odrou se rozkládá v místě soutoku potoku Suchá Dora a řeky Odry, na rozhraní tří okresů Nový Jičín, Přerov a Opava. Katastrální rozloha obce je 338 ha. V současnosti má obec 642 občanů.

Prvními osadníky v oblasti byli pravděpodobně avarští nájezdníci, kteří si zde v blízkosti Jantarové stezky v 6. století založili opevněný vojenský tábor. Obec Jakubčovice existovala již ve 12 století. Významnou pamětihodností obce je dřevěná zvonička, postavená v 17. století, rekonstruovaná v letech 1993 a 2013. Další neméně důležitou památkou je kamenný, pískovcový kříž ze 17. století a tzv. Schorschova kaple z roku 1854 zde se doposud konají pobožnosti a růžencové modlitby.

Nejen děti z Jakubčovic nad Odrou mohou navštěvovat místní mateřskou školku, která byly v posledních letech zcela rekonstruována. K celkové rekonstrukci došlo rovněž i v naší pětitřídní základní škole, společně se školní jídelnou a školní družinou.

V budově obecního úřadu je umístěna obecní knihovna, Pošta Partner, kadeřnictví, posilovna.

V obci jsou provozovány 2 obchody, ordinace obvodního lékaře, ordinace zubního lékaře, lékárna masáže, hospoda U Zvoničky, která nabízí, mimo jiné, ubytování. Ubytování rovněž nabízí ubytovna na hřišti sportovního areálu.

Spolkovou a klubovou činnost zastupují Sbor dobrovolných hasičů, Tělovýchovná jednota Tatran, Svaz včelařů a Agility klub Sportdogs.

 

Aktualita:

Nabídka práce — Mikroregion Odersko

Hledáme pozitivního a zodpovědného člověka, který se bude v rámci týmu Mikroregionu Odersko podílet na tvorbě strategických a analytických dokumentů a bude nápomocen obcím s realizací projektů. Více informací naleznete v přiloženém dokumentu.

 

Anketní šetření pro MAS Regionu Poodří, z.s.

Anketní šetření je prováděno za účelem zjištění oblastí rozvojových potřeb a potenciálu území působnosti MAS Regionu Poodří, z.s. Výstupy ze šetření budou použity při tvorbě nové integrované strategie komunitně vedeného místního rozvoje (CLLD) pro programové období 20212027.

Anketní šetření je prováděno zcela anonymně. Anketu naleznete na této adrese.
Podmínky vyplnění: občan starší 15 let trvalým pobytem v území působnosti MAS Regionu Poodří, nebo osoba podnikající se sídlem v území působnosti MAS Regionu Poodří.

 

Dotazník „Komunikace obce s občany“

Zapojte se do projektu, který nám pomůže zlepšit komunikaci obce s Vámi, občany obce Jakubčovice nad Odrou.

Obec Jakubčovice nad Odrou se zapojila do projektu „Přívětivé úřady Mikroregionu Odersko“. V rámci tohoto projektu bychom Vás rádi požádali o vyplnění krátkého dotazníku, kterým vyjádříte svou spokojenost, nespokojenost i další náměty pro zlepšení komunikace obecního úřadu s Vámi, obyvateli obce Jakubčovice nad Odrou.

Dotazník, prosím, vyplňte nejpozději do konce června.

Dotazník můžete vyplnit přímo zde: https://forms.gle/pvUomFdGK4ox39GKA

 

Odstranění havárie propustku

Vážení občané,

 v prosinci roku 2019 byl dokončen projekt „Odstranění havárie propustku JA-02-P propustku přes náhon v Jakubčovicích“ za finanční pomoci Moravskoslezského kraje. Odstranění havárie předcházela nutnost provedení přeložky vodovodního řádu na ulici Potoční. V současné době je propust opět využíván veřejností.

  propust-2-2 propust-1-2

logo-msk

| + -